"Türkiye İYİ Olacak"
Osmangazi'li Kadınlardan İYİ Bir Proje
Geri Dön
Osmangazi'li Kadınlardan İYİ Bir Proje
İYİ Parti Osmangazi İlçe Kadın Politikaları Başkanı Makbule Ersü ve ekibinin ortaya çıkardığı ve gerçekleştirdiği proje ile İYİ'lik hareketi 65 çocuğumuzu bayram öncesi sevindirdi.
27/07/2020

İYİ Parti Osmangazi İlçe Kadın Politikaları Başkanı Makbule Ersü ve ekibinin ortaya çıkardığı ve gerçekleştirdiği proje ile İYİ'lik hareketi 65 çocuğumuzu bayram öncesi sevindirdi.

Osmangazi Kadın Politikaları ekibi kendi el emekleri ile ilçe binasında günlerce emek harcayarak boyadıkları soda şişelerinden ürettikleri vazoları satarak elde ettikleri gelir ile İYİ'lik yapmaya devam ediyorlar.

Daha önce İYİ'lik Kervanı Yollarda diyerek dağ yöresindeki köylerde açtıkları pazar sergiler ile dar gelirli insanlarımızın ayağına götürdükleri yardım kampanyasında yöre halkının normal alışveriş yapıyormuş gibi ihtiyacı olan kıyafet veya eşyaları seçmesine olanak veren projesi ile ses getiren Osmangazi Kadın Politikaları ekibi, şimdi de benzersiz yeni projesi ile çocukların kalbinde taht kurdu.

Osmangazi'nin çeşitli mahallelerinden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları, kadın politikaları başkanlığımızın anlaştığı mağazada, mağazanın normal çalışma saatleri dışında 08.00 - 10.00 saatleri arası açtırarak, çocukların aileleri ile birlikte gönüllerince alışveriş yapma imkanını sağladılar.

65 çocuktan 55 tanesi bu esnada aileleri ile birlikte gelerek bizzat beğendikleri kıyafetleri üzerinde deneyerek, kendi zevkine göre seçti, ihtiyaç duyduğu eşyaları aldı ve Kadın Politikaları ekibimiz kendilerini kasada bekleyerek onlar adına ödemelerini yapıp paketlerini teslim etti ve çocuklarımız ile bayramlaştı. Engelli statüsündeki 10 çocuğumuzun alışverişini ise Kadın Politikaları ekibimiz bizzat yaparak poşetlerini hazırladı ve evlerine giderek kendilerine teslim etti.

Osmangazi Kadın Politikaları Başkanı Makbule Ersü yaptığı açıklamada "Ekibim ile birlikte yaklaşık bir hafta ilçe binamıza kapanarak yüzlerce vazo ürettik ve bu vazoları da İYİ'lik hareketi mensuplarına cüzzi rakamlarla satarak, İYİ'lik Hareketine katkıda bulunanların hem evlerinde bir hatıra, hemde elde edilen gelirle gönüllerde taht kurmalarına vesile olduk.

Projenin finalinde de 55 çocuğumuzun aileleri ile birlikte mağazaya gelip yaptıkları alışverişte duydukları mutluluğu, gözlerindeki pırıltıyı, yüzlerindeki gülümseyişi yaşamamnın ne kadar özel bir duygu olduğunu inanın anlatmam imkansız.

Ben projenin oluşmasında el emeklerini ortaya koyan kadınlarımıza ve ürettiğimiz vazoları satın alarak katkı koyan İYİ'lik hareketi mensuplarına, bugün burada sonuçlanmasına emek harcayan tüm ekip arkadaşlarıma ve gönüldaşlarımıza, ayrıca her dönem biz kadınların yanında tüm projelere tam destek veren İlçe Başkanım Dr. Mehmet Hasanoğlu'na teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

İYİ Parti Osmangazi İlçe Kadın Politikaları Başkanlığının projelerini izlemeye devam edin" dedi.

  

Genel Başkan'ın Mesajı
Etkinlik Rehberi

İYİ PARTİ Osmangazi İlçe Başkanlığı
Aktarhüssam Mah. 1.Değirmen Sok. No:9/B
Osmangazi / BURSA
Telefon : 0224 661 16 01
E-Posta : info@iyipartiosmangazi.org
İlçe Başkanı
Başkanın Kaleminden
İlçe Başkanlık Divanı
İlçe Yönetim Kurulu
İlçe Gençlik Kolları
Osmangazi İlçe Çalışmaları
Osmangazi Basın Yansımaları
Genel Merkezden Haberler
Bursa İl Başkanlığı Haberleri
Teşkilat Çalışma ve Videolar
Genel Başkan
Başkanlık Divanı
Genel İdare Kurulu
Merkez Disiplin Kurulu
Kurucular Kurulu
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2018