"Türkiye İYİ Olacak"
Başkan

Dr. Mehmet Hasanoğlu

17 Şubat 1970 tarihinde Evros İli Babalar köyü Batı Trakya – Yunanistan’da doğdu.

İlk Öğretimi Ruşanlar Azınlık İlk Okulunda, Orta Okulu Edirne İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Bursa Ticaret Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1995 yılında mezun oldu.

1996 yılında Bursa’da özel sektörde başladığı hekimlik hayatına halen Özel Emek Polikliniği Mesul Müdürü olarak devam etmektedir.

1988 yılında Genel Merkez Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği bünyesindeki görevlerine BTTDD Bursa Şube Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Kurucu Başkanlığı, Batı Trakya Spor Kulübü Genel Merkez 2. Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyelikleri ile devam etti. 2013-2015 döneminde BTTDD Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve 24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 54. Olağan Genel Kurul Sonrası seçildiği yönetim kurulu üyeliği ile de BTTDD Genel Başkan Yardımcısı olarak Batı Trakya Türk toplumuna hizmet görevine devam etmektedir.

2007 yılında Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldığı Milliyetçi Hareket Partisi Bursa kadrolarında 3 dönem Osmangazi İlçe Başkanlığında AR-GE, Basın - Yayın ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürdü. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP listesinden seçildiği Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği görevinden, 29 Kasım 2016 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin 16 Nisan Anayasa Referandumu konusunda takındığı tavır ve istifa ederken yaptığı yazılı basın açıklamasında da belirttiği gibi başkanlık sisteminin gelecekte ülkeyi kaosa sürükleyeceğini düşündüğünden, bu anayasa değişikliğinin arkasında duran MHP Genel Merkezine tepki olarak meclis üyeliğinden istifa ederek, koltuğu bırakarak partiden ayrılmıştır.

Bursa Tabip Odası Üyeliği ve BURSAD (Bursa Sağlık İşletmeleri) Yönetim Kurulu Üyelikleri ile de meslek kuruluşları çalışmaları bulunmaktadır.

Partileşme sürecinin ilk anından itibaren cesurlar hareketinin bir mensubu olarak, İYİ'lik hareketinin içinde yer almış, 25 Ekim 2017'de partinin kurulması ile de başlayan çalışmalar sonrası, 24 Ocak 2018'de İYİ Parti Osmangazi Kurucu İlçe Başkanı olarak atanmış olup, 13 Şubat 2018'de Osmangazi İlçe Başkanlığının 1. Olağan Genel Kurulunda seçilmiş ilçe başkanı, 1 Kasım 2018'de teşkilatlardaki yeniden yapılanma sürecinde atanmış ve 15 Mart 2020 tarihinde Demokrasi Şöleni şeklinde gerçekleşen iki adaylı Osmangazi İlçe Teşkilatının 2. Olağan Kongresinde ekibi ile birlikte seçilmiş delegenin %67'sinin oyunu alarak 2. dönem olarak seçildiği Osmangazi İlçe Başkanlığı görevine devam etmektedir. 

İyi seviyede Yunanca ve az derece Bulgarca bilen Dr. Mehmet Hasanoğlu, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Genel Başkan'ın Mesajı
Etkinlik Rehberi

İYİ PARTİ Osmangazi İlçe Başkanlığı
Aktarhüssam Mah. 1.Değirmen Sok. No:9/B
Osmangazi / BURSA
Telefon : 0224 661 16 01
E-Posta : info@iyipartiosmangazi.org
İlçe Başkanı
Başkanın Kaleminden
İlçe Başkanlık Divanı
İlçe Yönetim Kurulu
İlçe Gençlik Kolları
Osmangazi İlçe Çalışmaları
Osmangazi Basın Yansımaları
Genel Merkezden Haberler
Bursa İl Başkanlığı Haberleri
Teşkilat Çalışma ve Videolar
Genel Başkan
Başkanlık Divanı
Genel İdare Kurulu
Merkez Disiplin Kurulu
Kurucular Kurulu
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2018