"Türkiye İYİ Olacak"
İlçe Yönetim Kurulu

Dr. Mehmet Hasanoğlu - Osmangazi İlçe Başkanı

17 Şubat 1970 tarihinde Evros İli Babalar köyü Batı Trakya – Yunanistan’da doğdu. İlk Öğretimi Ruşanlar Azınlık İlk Okulunda, Orta Okulu Edirne İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Bursa Ticaret Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1995 yılında mezun oldu. 1996 yılında Bursa’da özel sektörde başladığı hekimlik hayatına halen Özel Emek Polikliniği Mesul Müdürü olarak devam etmektedir. 1988 yılında Genel Merkez Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği bünyesindeki görevlerine BTTDD Bursa Şube Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Kurucu Başkanlığı, Batı Trakya Spor Kulübü Genel Merkez 2. Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyelikleri ile devam etti. 2013-2015 döneminde BTTDD Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve 24 Mayıs 2015 tarihinde yapılan 54. Olağan Genel Kurul Sonrası seçildiği yönetim kurulu üyeliği ile de BTTDD Genel Başkan Yardımcısı olarak Batı Trakya Türk toplumuna hizmet görevine devam etmektedir. 2007 yılında Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldığı Milliyetçi Hareket Partisi Bursa kadrolarında 3 dönem Osmangazi İlçe Başkanlığında AR-GE, Basın - Yayın ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürdü. 30 Mart 2014 tarihinde seçildiği Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Meclis Üyeliği görevinden, 29 Kasım 2016 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin Anayasa değişikliği konusunda takındığı tavır ve başkanlık sisteminin arkasında durmasına tepki olarak istifa ederek ayrılmıştır. Bursa Tabip Odası Üyeliği ve BURSAD (Bursa Sağlık İşletmeleri) Yönetim Kurulu Üyelikleri ile de meslek kuruluşları çalışmaları bulunmaktadır. 24 Ocak 2018'de İYİ Parti Osmangazi Kurucu İlçe Başkanı olarak atanmış olup, 13 Şubat 2018'de Osmangazi İlçe Başkanlığının gerçekleşen 1. Olağan Genel Kurulundan sonra 15 Mart 2020 tarihinde DEMOKRASİ ŞÖLENİ olarak gerçekleşen 2. Olağan İlçe Kongresinde de delegenin teveccühü ile tekrardan seçilerek ilçe başkanı olarak görevine devam etmektedir.  İyi seviyede Yunanca ve az derece Bulgarca bilen Dr. Mehmet Hasanoğlu, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Şerafettin Demir - İlçe Sekreteri

Bahtınur Çetin - İlçe Muhasibi

11 Şubat 1965 tarihinde Bursa’nın Yenişehir ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa'da tamamlamıştır. 32 yılı aşkın süredir kendisine ait Mali Müşavirlik ofisinde çalışmaktadır Milliyetçi Hareket Partisinde iki dönem yönetici olarak görev yapmıştır. Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şubesinde iki dönem yöneticilik ve muhasiplik yapmıştır. İleri derecede hayvansever olan Çetin'in bir kedisi vardır. Ayrıca yüzlerce sahipsiz hayvanın bakımı ile de gönüllü olarak ilgilenmektedir. Bursa Musiki Cemiyetinde 7 yıl solist olarak bulunmuş, halen Nilüfer Türk Müziği Derneğinde solist olarak musiki icra etmektedir. Sporla yakından ilgili olan Çetin, Bursa Spor Gençler Takımında voleybol oynamış, lisanslı voleybolcudur. Halen İYİ  Parti Osmangazi İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi ve ilçe Muhasipliği görevini yürütmektedir.

Aytaç Cihan - İlçe Başkan Yardımcısı

1983 Bursa doğumludur.   Orta öğrenimimi Bursa Erkek Lisesi’nde tamamladı. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra 2011 yılında da Dış Ticaret Bölümünü tamamlayıp mezun oldu. Eğitim Sektöründe faaliyetine devam eden ve 5 şubesiyle 1998’den beri biz Bursalılara hizmet veren Yiğitalp Eğitim Kurumları’nda Muhasebe Müdürü olarak görev yapmaktadır. Siyasi hayatına 13 Şubat 2018'de gerçekleşen İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığının 1. Olağan Kongresi ile başlayan Aytaç Cihan, Matematik öğretmeni Figen Ebren CİHAN ile evli olup ömer isminde bir çocuk babasıdır.

Bilge Vanlı - İlçe Başkan Yardımcısı

Binay Altınel - İlçe Başkan Yardımcısı

05 Nisan 1975 yılında Bursa'da doğdu. Setbaşı İlkokulu ve Bursa Kız Lisesi 'nde ilk ve ortaöğretimini tamamladıktan sonra, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünden 1998 yılında Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. İş Güvenliği Uzmanı ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olarak çalışmakta olup evli ve iki çocuk sahibidir.

Demet Erden - İlçe Başkan Yardımcısı

Erkan Sinanoğlu - İlçe Başkan Yardımcısı

Erdinç Bulunmaz - İlçe Başkan Yardımcısı

24.10.1967  tarihinde Bayburt’ta doğdu. İlkokulu Balıkesir 6 Eylül İlkokulu’nda ve Bursa Ziya Gökalp İlkokulu’nda bitirdi. Ortaokul ve liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde bitirdi. Yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden 1991 senesinde mezun olarak tamamladı. 25 senedir akaryakıt istasyonları servis ve yedekparça ticareti üzerine çalışmaktadır. Orta seviyede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Fatih Sevinç - İlçe Başkan Yardımcısı

Gencal Örnek - İlçe Başkan Yardımcısı

1968 Erzurum olur doğumlu olup 1982 yılından bu yana Bursa’da ikamet etmektedir. 1982 -1988 yılları arasında turizim sektöründe çeşitli otellerde çalıştı. 1988 yılından sonra vatani görevini tamamladıktan sonra Karsan Otomotivde 26.5 yıl çalışıp emekli oldu.  MHP'de çeşitli görevlerde bulunarak siyasi hayatına devam ederken 16 Nisan Referandum sürecinden sonra istifa ederek İYİ Parti kurucuları arasında yerini aldı. Evli ve dört çocuk babasıdır. 

Hakan Oğuzhan - İlçe Başkan Yardımcısı

Himmet Demirci - İlçe Başkan Yardımcısı

1960 yılında Erzurum Şenkaya İlçesi'nde doğdu. İlk, Orta ve Lise'yi Şenkaya ilçesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İktisat bölümü 2.sınıftan terk etti. 1978 yılında Ankara da Elektrik fabrikasında işçi olarak çalışmaya başladı. Daha sonra sırası ile Ilgaz ve Çorum Tarım kredi kooperatifi Çorum İl Tarım Müdürlüğünde, 1980 yılında Erzurum Karayazı İlçesinde Vekil öğretmenlik yaptı. 1983 yılında Askerlik görevimden sonra, 1984 - 1988 Ağrı Askerlik Şubesi, 1988 - 1992 Erzurum Şenkaya ve 1993 yılında Balıkesir Askerlik Şubesinde Sivil Memur olarak çalıştı.  Ekim 1993 de Bursa Valiliği İl Özel İdaresi Müdürlüğüne kadrosu ile birlikte nakil olarak geçti. Bir yıl sonra Ayniyat Şefliğine atandıktan sonra Bursa İl Özel İdaresinde çeşitli görevler ile ihale komisyon üyelikleri ve başkanlıkları yaptı. 2007 yılında Gemlik İlçe Özel İdare Müdürü olarak atandı ve 19 Mayıs 2009'da emekli olana kadar bu görevini sürdürdü. 2014 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu. Halen  Türkiye Kamu Çalışanları Sendikasına Bağlı Türk Emekli Sen Bursa Şube Başkanı ve Birleşik Emekliler Derneği İl Temsilciliği görevimi sürdürmekte. İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı kurucu üye ve 1. Olağan kongre sonrası yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Makbule Ersü - İlçe Başkan Yardımcısı

Kemal Arıkan - İlçe Başkan Yardımcısı

Şemsi Karaaslan - İlçe Başkan Yardımcısı

01 Kasım 1960 Karacabey doğumludur. Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Kars ve İstanbul İlinde muhtalif Okullarda matematik öğretmenliği ve müdür yardımcısı olarak görev yaptı.1997 yılında Bursa iline atandı. Bursa Nilüfer İlçesi Sülayman Cura İlköğretim ve Gümüşteşe İlköğretim okullarında Okul müdürü olarak görev yaptı. 2016 yılında emekli oldu. Halen Karacabey Canbaz Mahallesinde Tarım işi ile meşgul olmaktadır. İYİ Parti Osmangazi kurucuları arasında siyasete başlayıp, yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Ünal Kılıç - İlçe Başkan Yardımcısı

20 Eylül 1957 Karacabey doğumludur. İlk, orta veTophane Meslek Lisesi'ni Bursa'da okuduktan sonra, Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu'ndan 1979 da mezun oldu. Bandırma Endüstri Meslek Lisesi'nde 2 yıl Öğretmenlik yaptıktan sonra Almanya'ya gitti. Orada bulunduğu 12 yıl süresince Stuttgart -Schorndorf Türk İşçi Derneği başkanlığı yaptı. 1992'de navatana geri dönerek Bursaspor Taraftarlar Derneği kurucu Başkanı oldu. Şampiyon FM, elektronik eşya ticareti, restorancılık ve müteahhitlik gibi faaliyetleri yürüttükten sonra işlerinin istediği gibi yürümemesi sebebi ile 1995 yılında tekrar Almanya'ya döndü. 2015 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yaparak 16 Nisan Referandum sürecinde DSP organizasyonu içinde HAYIR kampanyasına destek vermek için Bursa'daki tüm ilçe ve köylerde çalışmalarda bulundu. Şu an Ünal Dental ve Gıda Ürünleri LTD ŞTİ sahibi olarak iş hayatına devam etmekte olup, evli ve dört çocuk ile dört torun sahibidir.   

Behtiye Ersavaş - 1. Bölge Başkanı

1971  Bursa / Yenişehir  doğumludur. 2007 MHP Osmangazi İlçe Kadın Kollarıyla başlıyan siyasi yaşamın'da ilçe yönetim kurulu üyeliği ve kadın kolları başkanlığı görevinde bulundu. 2014 MHP Genel Kurul Delegeliği, 2015 İl yönetim kurulu üyeliği, engelliler komisyonu başkan yardımcılığı görevlerind ebulundu. 2016 Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulunun Bahar döneminde eğitime katılarak mezun oldu. Hobi olarak Tel kırma ,Trabzon kazaziye ,Ahşap el sanatlarıyla ilgilenen Ersavaş ayrıca Hayvan severdir. İYİ Parti Osmangazi kurucuları arasında olup, yönetim kurulu olarak görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Erdal Karadağ - 2. Bölge Başkanı

Ali Osman Büktel - 3. Bölge Başkanı

Mehmet Dinç - 4. Bölge Başkanı

Sebahattin Haspolat - 5. Bölge Başkanı

   

Abdi Başıbüyük - Yönetim Kurulu Üyesi - İlçe Sekreter Yardımcısı

07 Ekim 1985 tarihinde Artvin’de doğmuştur İlk ve orta öğrenimimi  Erenköy İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra, lise öğrenimine Artvin Kılıçkaya Lisesi Yatılı Bölge Okulunda devam etmiştir Halen Anadolu Üniversitesi Ön Lisans programında eğitimini sürdürmektedir. Makine tasarım ve imalatı yapan bir şirkette üretim departmanında çalışmaktadır. Orta seviyede İngilizce bilmektedir. İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığının 1. Olağan kongresi ile başladığı siyasi yaşamına ve Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmektedir.

Abdullah Şahan - Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Kamanlı - Yönetim Kurulu Üyesi - 1. Bölge Başkan Yardımcısı

Ahmet Kostak - Yönetim Kurulu Üyesi

Aksel Sözüçetin - Yönetim Kurulu Üyesi

Ali Aslan - Yönetim Kurulu Üyesi

   

Ali Gündoğdu - Yönetim Kurulu Üyesi

Aydın Kara - Yönetim Kurulu Üyesi

   

Bekir Sönmez - Yönetim Kurulu Üyesi

Bülent Turan - Yönetim Kurulu Üyesi - 4. Bölge Başkan Yardımcısı

Deniz Bavlı - Yönetim Kurulu Üyesi - 1. Bölge Başkan Yardımcısı

Emin Çalık - Yönetim Kurulu Üyesi

Erol Güven - Yönetim Kurulu Üyesi - 2. Bölge Başkan Yardımcısı

   

Esin Kaynar - Yönetim Kurulu Üyesi

Fatma Küçük - Yönetim Kurulu Üyesi

Ferhat Hiçdurmaz - Yönetim Kurulu Üyesi - 2. Bölge Başkan Yardımcısı

Fikriye Mazlum - Yönetim Kurulu Üyesi

Gülay Tınç - Yönetim Kurulu Üyesi

Gülizar Kaplan - Yönetim Kurulu Üyesi

   

Günay Arda - Yönetim Kurulu Üyesi

Gürkan Pelit - Yönetim Kurulu Üyesi

29 Ocak 1985 yılı Bursa doğumludur. İlk ve Orta okul öğrenimini Yalova`da tamamladıktan sonra, 1999 yılında yaşanan deprem sonrası tekrar Bursa`ya döndü. Liseyi Bursa Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamladı. Ön lisansını 2 Yıllık Uludağ Üniversitesi Orhangazi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünde tamamladı. Vatani görevimi Batman - Gercüş - Kayapınar`da bitirdikten sonra otomotiv yan sanayin`de çalışmaya başladı. 9 Yıldır Aynı iş yerinde ambar bölümünde görev almakta. Siyasi hayatına İYİ Parti Osmangazi ilçe 1. Olağan Kongresi sonrası yönetim kurulu üyesi olarak başlamıştır.  

Halit Araz - Yönetim Kurulu Üyesi - 2. Bölge Başkan Yardımcısı

Hasbi Akça - Yönetim Kurulu Üyesi

1973 İstanbul - Üsküdar doğumlu olup ilk öğrenimine İstanbul'da başlayıp Düzce'de bitirdi. Ortaokulu Bursa'da tamamladı. Halen açıköğretim lise okumaktadır. 1985'ten bu yana Bursa'da ikamet etmekte olup evli ve bir kız ile bir erkek çocuk sahibidir. Özel söktör nakliye firmasında uzun yol şöförü olarak çalışmaktadır.

Hatice Elele - Yönetim Kurulu Üyesi

Hava Çağlayan - Yönetim Kurulu Üyesi

Hayrunnisa Şişkooğlu - Yönetim Kurulu Üyesi

Hüsnü Daşdemir - Yönetim Kurulu Üyesi - 4. Bölge Başkan Yardımcısı

İbrahim Arık - Yönetim Kurulu Üyesi

İbrahim Başaran - Yönetim Kurulu Üyesi - 3. Bölge Başkan Yardımcısı

16 Mayıs 1959 Bursa doğumludur.  Ortaokul mezunu olup, mobilya imalatı ve satış sektöründe faaliyet gösterdi, halen serbest olarak çalışmaktadır.  DYP'de çeşitli kademelerde görev yaptı, en son DYP Osmangazi İlçesinde Teşkilatlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı görevinde bulundu. Osmangazi İlçesinin 1. Olağan kongresi ile katıldığı İYİ Parti kadrolarında yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatına devam etmektedir. Evlii, iki çocuk ve iki torun sahibidir. 

İbrahim Kabran - Yönetim Kurulu Üyesi

İknur Öztürk - Yönetim Kurulu Üyesi

İsmail Kuzgun - Yönetim Kurulu Üyesi

1983 Bursa doğumludur. İlk - Orta ve Lise eğitimini Bursa'da tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümünden mezun oldu. 7 yıldır inşşat sektöründe özel bir firmada mesleğini icra etmektedir. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

İsmail Türker - Yönetim Kurulu Üyesi - 2. Bölge Başkan Yardımcısı

25 Ağustos 1961 Çanakkale ili Lapseki ilçesinin Adatepe köyünde doğdu. 1974 yılında Bursa'ya gelip terzi çırağı olarak iş hayatına başladı. 1983 yılında kendi işini kurdu ve halen Yeşilova'da Galeri İsmail AVM olarak iş hayatına devam etmektedir. Siyasete Genç  Parti ve DP'de İl Yöneticilik görevlerinde bulundu. İYİ Parti Osmangazi İlçe Kurucuları arasında görev aldıktan sonra halen yönetim kurulu üyesi olarak devam etmektedir. 

Kadir Oruç - Yönetim Kurulu Üyesi - 5. Bölge Başkan Yardımcısı

02 Şubat 1971 tarihinde Büyükdeliller Köyü (Osmangazi/BURSA)'nde doğdu. Milliyetçi Hareket Partisinin çeşitli görev kademelerinde yöneticilik yaptı. Halen esnaflık yapmaktadır. İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı kurucuları arasında olup, yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir. Evli ve ikisi kız, ikisi erkek olmak üzere dört çocuk babasıdır.

Kamuran Kurtbay - Yönetim Kurulu Üyesi

Metin Koçan - Yönetim Kurulu Üyesi - 3. Bölge Başkan Yardımcısı

Metin Kuşoğlu - Yönetim Kurulu Üyesi - 1. Bölge Başkan Yardımcısı

Metin Peksağlam - Yönetim Kurulu Üyesi

Mithat Sami Keskin - Yönetim Kurulu Üyesi - 3. Bölge Başkan Yardımcısı

Mustafa Şentürk - Yönetim Kurulu Üyesi - 4. Bölge Başkan Yardımcısı

22 Mart 1967 Kırcaali Bulgaristan doğumludur.  Gıda Mühendisidir ve iş hayatına Kerevitaş Gıda AŞ'de bölüm şefi olarak başladı. Sonrasında Catering sektöründe Sodexho, Seda Yemek, Sofra Grup ve Ömür - Aydeniz Ortak Girişim Grubunda üretim müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2012 yılında Şenpa Ticaret ve Pazarlama adında gıda sektöründe faaliyet gösteren kendi şahsi firmasını kurdu. İYİ Parti Osmangazi Kurucu üyesi olarak başladığı siyasi hayatına, yönetim kurulu üyesi olarak devam etmektedir. Evli ve iki kız babasıdır.  

N. Şehrazat Güney - Yönetim Kurulu Üyesi

16 Haziran 1951 tarihinde Bandırma’da doğmuştur. Lise öğrenimini S.M. G Lisesinde Lisesin’ de tamamladıktan sonra ,Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümünden mezun olmuştur. Kendine ait muayenehanede diş hekimi olarak görev yapmaktadır. Orta seviyede İngilizce bilmektedir İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığının 1. Olağan kongresi ile başladığı siyasi yaşamına, Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmektedir.

Nuriye Tamer - Yönetim Kurulu Üyesi

Oğuz Sallamacı - Yönetim Kurulu Üyesi - 5. Bölge Başkan Yardımcısı

Özcan Yener - Yönetim Kurulu Üyesi

Özkan Elbir - Yönetim Kurulu Üyesi

Resul Gödek - Yönetim Kurulu Üyesi - 1. Bölge Başkan Yardımcısı

Sabit Gürgen - Yönetim Kurulu Üyesi

Saliha Türkoğlu - Yönetim Kurulu Üyesi

Seçil Asa - Yönetim Kurulu Üyesi - İlçe Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı

Sedat Doğan - Yönetim Kurulu Üyesi - 5. Bölge Başkan Yardımcısı

Serpil Şişik - Yönetim Kurulu Üyesi

Süleyman Altıncan - Yönetim Kurulu Üyesi

Şafak Temiz - Yönetim Kurulu Üyesi

Talat Çinici - Yönetim Kurulu Üyesi

Tolga Kılıç - Yönetim Kurulu Üyesi

Tuncay Bahar - Yönetim Kurulu Üyesi

Tülin Güneş - Yönetim Kurulu Üyesi

Yaşar Bayram - Yönetim Kurulu Üyesi

Genel Başkan'ın Mesajı
Etkinlik Rehberi

İYİ PARTİ Osmangazi İlçe Başkanlığı
Aktarhüssam Mah. 1.Değirmen Sok. No:9/B
Osmangazi / BURSA
Telefon : 0224 661 16 01
E-Posta : info@iyipartiosmangazi.org
İlçe Başkanı
Başkanın Kaleminden
İlçe Başkanlık Divanı
İlçe Yönetim Kurulu
İlçe Gençlik Kolları
Osmangazi İlçe Çalışmaları
Osmangazi Basın Yansımaları
Genel Merkezden Haberler
Bursa İl Başkanlığı Haberleri
Teşkilat Çalışma ve Videolar
Genel Başkan
Başkanlık Divanı
Genel İdare Kurulu
Merkez Disiplin Kurulu
Kurucular Kurulu
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2018