"Türkiye İYİ Olacak"
Türk’lük ve Demokrasi,
Türk’lük ve Demokrasi,
Bin yıldır Anadolu topraklarında üniter devlet yapısında, son yüzyıldır da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurup bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetinde kardeşçe yaşayan ve bu güne kadar hiçbir zaman etnik kimlik ayrımcılığı arayışına girmeyen Türkiye sevdalısı insanları son on beş yılda belli paranoyalar yaratarak etnik kimlik ayrıştırmasına soktular.
28/02/2019

Bu vatan topraklarında 36 etnik kimliğin yaşadığını söyleyip aralarına nifak tohumları ekmenin kime ne faydası olabilir. Arkaya dönüp bir bakın yüzyıllardır bir arada yaşayan bu insanlar hep bir olmuşlar, Türkü-Kürdü ile, Çerkezi-Gürcüsü ile, Yörüğü–Efesi ile, Dadaşın-Laz ile hiç ayrısı gayrısı olmuş mu? Her zaman birlik olup bu güzel vatan toprakları için omuz omuza mücadele ederek vücutlarını düşmana siper etmemişler mi?

Dünyada son 30 yıldır etnik kimlik ayrımcılığına giden ülkelerin başına gelenleri gelin bir hatırlayalım, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği 1991 sonrası tam 15 ayrı devlete ve bu devletler içinde sayıları bile belli olmayan özerk bölgelere bölündü, Yugoslavya’nın parçalanması 7 ayrı devlete bölünmekle kalmadı, yüzyılın gördüğü en vahşi etnik kimlik temizliği operasyonlarından birinin gerçekleşmesine sebep olup insanlık dramı yaşanmasına vesile oldu..

Etnik kimlik ayrımcılığı ile ateşlenen fitil, bugün gelinen noktada illet – zillet ittifakı naraları ile daha da ileriye götürülmek istenmekte. Bu ülkenin yarısı vatan haini ve terörist olarak adlandırılmakta ve topluma bu yönde bilgi kirliliği en üst perdeden aktarılmakta.

Koltuk sevdası ile birilerin, 16 Nisan referandum süreci ile başlattığı kutuplaşma ve ayrıştırma oyunları bugün gelinen noktada zirve yapmış durumdadır.

Sanki 24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı mensubu partilerin lider veya yöneticileri ile 17 milyon kusur oy veren vatan evladı;

* Habur’da çadır mahkemeyi kurdurdu,

* Dolmabahçe’de masa başında açılım belgesinin altına imza attı,

* Oslo’da PKK terör örgütü temsilcileri ile masaya oturdu,

* Diyarbakır meydanında megri, megri naraları ile halay çekip, terörist başının mektubunu okuttu,

* 15 Temmuz darbe girişiminin elebaşısı FETÖ ve havarileri ile yıllarca kucak kucağa siyaset yapıp, arkasından “dön artık” ağıtları yaktı,

* FETÖ terör örgütü mensuplarının kahraman askerimize ve onun baş tacı komutanlarına Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının kurulmasına göz yumdu ve 15 Temmuz darbe girişiminin önünün açılmasına vesile odu da bu gün meydanlarda terörist olarak adlandırılmakta ve ülkenin düşmanları olarak takdim edilmeye çalışılmaktadır.

Rahat olun vatan sevdalıları,

Türkler ve Türkiye sevdalıları her zaman küllerinden doğmuş ve en son yüz yıl öncede yedi düvele karşı top yekun mücadele ederek Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde Türkiye Cumhuriyetini kurup ilelebet yaşatmamız için bize emanet etmişlerdi.

Bugün gelinen süreçte de biz vatan sevdalıları demokrasiye sahip çıkarak, bu güne kadar yapılan her türlü ayrıştırmanın önünde dimdik birlik beraberlik içinde durarak, bizleri içine çekilmeye çalışılan kaosla mücadele ederek, sadece ve sadece yasal çerçevede meşru sandık mücadelemizle, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN de dediği gibi “geldikleri gibi gidecekler” bilinci ile 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde sonuç odaklı çalışmalarımıza devam ediyor ve edeceğiz.

Bunun sonrasında da bu güne kadar yaratılan etnik kimlik ayrıştırmasının, ilet – zillet kandırmacalarının ve ortadan kaldırılmaya çalışılan demokratik parlamenter sisteme sahip çıkarak Türkiye Cumhuriye’tinin ilelebet yaşaması için Türk’lük bilinci ve Türkiye sevdası ile mücadelemize devam edeceğiz.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene…

Başkanın Diğer Makaleleri
Genel Başkan'ın Mesajı
Etkinlik Rehberi

İYİ PARTİ Osmangazi İlçe Başkanlığı
Aktarhüssam Mah. 1.Değirmen Sok. No:9/B
Osmangazi / BURSA
Telefon : 0224 661 16 01
E-Posta : info@iyipartiosmangazi.org
İlçe Başkanı
Başkanın Kaleminden
İlçe Başkanlık Divanı
İlçe Yönetim Kurulu
İlçe Gençlik Kolları
Osmangazi İlçe Çalışmaları
Osmangazi Basın Yansımaları
Genel Merkezden Haberler
Bursa İl Başkanlığı Haberleri
Teşkilat Çalışma ve Videolar
Genel Başkan
Başkanlık Divanı
Genel İdare Kurulu
Merkez Disiplin Kurulu
Kurucular Kurulu
Tüm hakları saklı tutulmuştur.
Copyright © 2018